BOYS AGE 4
1ST.PETER GEORGE COLD SPRING,
MN
2ND. COLTON LAGERQUIST IOWA
FALLS, IA
3RD. CALEB CARSON CLAY CENTER,
KS
4TH. ANDREW PERRY OTIS, CO
5TH. DEIT DRIEWER BRADSHAW, NE
BOYS AGE 5
1ST. DYLAN SCHWARTZ WHITE, SD
2ND. DENVER TROJAN MILFORD, NE
3RD. SHANE HALLSTROM FAIRMONT,
MN
4TH. CURT MENNENGA CLARKSVILLE,
IA
5TH. GARRIT HAILE PACKWOOD, IA
BOYS AGE 6
1ST. COOPER NELSON
BLOOMING PRAIRIE, MN
2ND. JOHN KOLTHES CROFTON, NE
3RD. AARON ETTERLING INOLA, OK
4TH. KEATON CLARK PLAINVIEW, NE
5TH. SAM GLEVE MANHATTON, KS
BOYS AGE 7
1ST. BENJAMIN HENSON BUFFALO,
MN
2ND. SHAWN PACZKOWSKI
ABERCROMBIE, ND
3RD. CODY WORLEY CANTON, SD
4TH. ETHAN DECKER SHELBINA, MO
5TH. NICHOLAS WACHTER PIERCE,
NE
BOYS AGE 8
1ST. ETHAN JENSEN RINGSTED, IA
2ND. DUSTIN HAASE DENISON, IA
3RD. DANIEL HORNING NORTHWOOD,
IA
4TH. ERIC POWELL OAKDALE, NE
5TH. JONATHON COZART READING,
MI
BOYS AGE 9
1ST. DAVID PARTLOW
LaPLATA, MO
2ND. SPENCER TRACY BRADSHAW, NE
3RD. TOM BIANCHI ELGIN, MN
4TH. TAYLOR AHRENSTORFT LAKE
PARK, IA
5TH. JOSHUA ROTHROCK BUCHANAN,MI
BOYS AGE 10
1ST.DAN KLAMM PRIOR LAKE, MN
2ND. THOMAS BOIKE WILLMAR, MN
3RD. DC WALTER CROFTON, NE
4TH. ANDREW SCHICHTEMEIER MURRY,
NE
5TH. TIM McELROY LOGAN, KS
BOYS AGE 11
1ST. CODY LANGE HOSKINS, NE
2ND. BRYAN BENNETT ELGIN, MN
3RD. DEREK WILLEMSEN
BRECKENRIDGE, MN
4TH. MARCUS JENNINGS CLARK, MO
5TH. RYAN JONES EMMETSBURG, IA
BOYS AGE 12
1ST. JARROD BRICHACEK SCHUYLER,
NE
2ND. SETH DeWERFF ELLINWOOD, KS
3RD. DEREK WAGNER TURTLE LAKE,
WI
4TH. TERRY ALMQUIST INMAN, KS
5TH. ANDY RUDNICK TILDEN, NE |
|
GIRLS AGE 4
1ST. HALEY HILLSTEAD VOLGA, SD
2ND. MAKAYA HENNIGES SUMNER, IA
3RD. BRITTANY ZIEGLER TREMPEALEU,
WI
4TH.SAMANTHA CASSIDY LONGMONT,
CO
5TH.KATELYN SCHOLBROCK
HANLONTOWN, IA
GIRLS AGE 5
1ST. TAYLOR HEIM LEWISTON, MN
2ND. SHELBY LIENEMAN HOSKINS,
NE
3RD. PAIGE JOHNSTON ABILENE, KS
4TH. RACHEL KLAMM PRIOR LAKE,
MN
5TH. MAGGIE DREXLER BRANDON, SD
GIRLS AGE 6
1ST. KERRI KONTNY MASON, WI
2ND. MEGAN GARDING KIMBALL, MN
3RD. MEGAN WOOD HAVILAND, KS
4TH. ABBY STICKELS BIRMINGHAM,
IA
5TH. MEGAN GRAVES LINCOLN, NE
GIRLS AGE 7
1ST. HANNAH CARTER STOCKPORT,
IA
2ND. MEGHAN DOWELL MANHATTON,
KS
3RD. KIMBERLY MILLER LITCHFIELD,
MN
4TH. NICOLE FISHER CONRAD, IA
5TH. BETHANY STRATMANN WEST
POINT, NE
GIRLS AGE 8
1ST. KATIE SCHAEFERS MILLER, SD
2ND. KALI KLUCK BARNESVILLE, MN
3RD. LARISSA GETSCHEL OSREOLA,
WI
4TH. MINDY ANDERS COUNCIL GROVE,
KS
5TH. JESSICA SNOBECK DETROIT
LAKES, MN
GIRLS AGE 9
1ST. ABBY ANDERSON OBERLIN, KS
2ND. ELIZABETH MEECH FORT SCOTT,
KS
3RD. SONYA MILLER JASPER, MN
4TH. KATELYN SCHNUERLE ALMENA,
KS
5TH. COURTNEY DAVIS NORTHWOOD,
IA
GIRLS AGE 10
1ST. SAMANTHA HEIM ROCHESTER,
MN
2ND. KATIE TREMEL EARLING, IA
3RD. LORIE BARTA FARIBAULT, MN
4TH. CLARISSA HEGG CENTRALIA,
MO
5TH. ANNE LaROCHE FARIBAULT, MN
GIRLS AGE 11
1ST. JOLEEN HOGAN LeCENTER, MN
2ND. JENNY SVOBODA HOWELLS, NE
3RD. JESSICA SCHWARTZ ROSCOE,
MN
4TH. TASHA GULICK EUREKA, KS
5TH. CANDICE DARLING PENDER, NE
GIRLS AGE 12
1ST. TRACEY BAUMGARTNER
RELIANCE, SD
2ND. CHELSEA ROSKENS ACKLEY, IA
3RD. TIFFANY LIES ANDALE, KS
4TH. TAMI WALTER CROFTON, NE
5TH. SARAH BUBOLTZ BUFFALO LAKE,
MN |