INNESOTA INNESOTA

SATURDAY, SEPTEMBER 10, 2011  · HUTCHINSON, MN - NEARLY 700 KIDS PARTICIPATED

AGE 4 BOYS

1ST JACOB MEIDL, SPRINGFIELD

2ND TATE IRVINE, SQUARE LAKE

2ND MASON WILMES, NEW ULM

3RD IVERSON WYLAN FORESTOR

 

AGE 5 BOYS

1ST FRANCIS O’MALLEY, MONTEVIDEO

2ND LANCE LYSDAL, BECKER                   

3RD BRYER LANG, NEW ULM,                  

AGE 6 BOYS

1ST HUNTER AMUSDSON, NEW LONDON

2ND LOGAN SWEERE, SUNBERG

3RD JUDSON NARUM, LONSDALE

 

AGE 7 BOYS

1ST SETH LINNELL, PINE CITY

2ND REICE NARUM, LONSDALE

3RD DANIEL HETCHLER, ROGERS  

 

AGE 8 BOYS

1ST ANDREW FRANK, OWATONNA

 2ND SEAN NYBLOM, MAHTOWA

 3RD ISAIAH KARELS, WAVERLY

 

AGE 9 BOYS

1ST LIAM ANDRESS, AKELEY

2ND BRANDON KELM, EDEN VALLEY

3RD PRESONT YOHNKE, CALROS

 

AGE 10 BOYS

1ST TRAVIS YOHNKE, CARLOS  

2ND TRISTAN KUEHN, WABASO  

3RD COLE PATCH, ANNANDALE  

 

AGE 11 BOYS

1ST ZAKARIAH KARELS, WAVERLY

2ND TYLER HERBERT, THIEF RIVER FALLS

3RD CALEB KUBAT, OWATONNA    

 

AGE 12 BOYS

1ST TYLER BANGS, JANESVILLE  

2ND

3RD

AGE 4 GIRLS  

1ST MICHELE REYNOLDS, PRINCETON

2ND ELEXIA FRANK, PAYNESVILLE

3RD ABILGAIL KREIL, VICTORIA  

 

AGE 5 GIRLS

1ST NATALIE NOURIE, ST. PETER

2ND MACKENZIE HEINZ, ROGERS

3RD NEVAEH KRUTZIG, MAPLE GROVE  

 

AGE 6 GIRLS

1ST KENDALYN SCHMIDT, COSMOS

2ND JENNA KELTGEN, ST. PETER

3RD KYLIE BLOM, ATWATER

 

AGE 7 GIRLS

1ST ABBY WOOD, MONICELLO

2ND CASSIDY WILLIAMS, NEW ULM

3RD ALLIE SCWAB, MONTROSE 

 

AGE 8 GIRLS

1ST BROOKLYN BENDICKSON, BOYD

2ND KARISSA JONES, BELGRADE

3RD ABBY ABRAHAMSOM, MONTICELLO  

 

AGE 9 GIRLS

1ST GRETA ERICKSON, OTSEGO

2ND GRACEY MINTEN, PERHAM

3RD EMILY BRENNY, RICE  

 

AGE 10 GIRLS  

1ST ALLIE TORGERSON-NRBOTTEN, DULUTH  

2ND ANYA LEIFERMANN, COKATO

3RD HAILEY GILL, ALEXANDRIA      

 

AGE 11 GIRLS

1ST HAYLEY DESSNER, EYOTA

2ND ELIZABETH STANGER, ABERCROMBIE

3RD JACQUE ANDERSON, STAPLES 

 

 AGE 12 GIRLS  

1ST ABIGAIL KIENHOLZ, WILLMAR

2ND REBECCA HOUSE, WRENSHALL

3RD MORGAN HEMMESCH, RICHMOND