INNESOTA

                               
    v        
                           
                                     

 

INNESOTA

 

INNESOTA

 

SATURDAY, SEPTEMBER 23, 2000 OMAHA, NE

339 KIDS FROM 16 STATES PARTICIPATED

 
   

AGE 4 BOYS

1. JUSTIN SCHISOW DORCHESTER, NE

2. COLE GRIPENTROG WAHPETON, ND

3. MATT NEGEN CLARKSVILLE, IA

4. TRENTON BLOM IRONTON, MN

5. TY NEWTON BALDWIN, WI

 

AGE 5 BOYS

1. JUSTIN DURHAM MEXICO, MO

2. AARON PAGE PALMYRA, MO

3. BRANDON ROUFS FREDRIC, WI

4. JUSTIN SMITH AMERY, WI

5. ANDREW PERRY OTIS, CO

 

AGE 6 BOYS

1. MICHAEL DORCEY YORK, NE

2. WYATT LOWE HAMILTON, KS

3. GARRIT HAILE PACKWOOD, IA

4. CASEY JONES SPIRIT, IA

5. ALEX PACZKOWSKI ABERCROMBIE, ND

 

AGE 7 BOYS

1. ETHAN LADYMON HOLLIS, OK

2. PARKER NESS JEWELL, IA

3. JOHN KOHLES CROFTON, NE

4. EDWARD "TEDDY" OTTESON ST. PETER, MN

5. KODY LARSEN STATE CENTER, IA

 

AGE 8 BOYS

1. BENJAMIN HENSON BUFFALO, MN

2. JARED DIEPENBROCK LINCOLNVILLE, KS

3. DAKOTA WORLEY CANTON, NC

4. TAYLOR WESTCOTT ALBERT LEA, MN

5. ETHAN DECKER SHELBINA, MO

 

AGE 9 BOYS

1. MICHAEL DALLAS MARLEY PLAINVIEW, TX

2. DUSTIN HASSE DENISON, IA

3. DANIEL HORNING NORTHWOOD, IA

4. JACOB KING ALTAMONT, KS

5. LUTHER DITTMAN DUNDEE, MN

 

AGE 10 BOY

1. JASON KING CHARLES CITY, IA

2. KYLE CONLEY WOLCOTTVILLE, IN

3. ADAM CLEMEN APPLETON, MN

4. JORDAN LaBLANC CLAYTON, WI

5. BRADLEY YOUNGERS VIOLA, KS

 

AGE 11 BOYS

1. JUSTIN STICH CHANUTE, KS

2. D. C. WALTER CROFTON, NE

3. TONY DeVALL BASSETT, NE

4. TIM McELROY LOGAN, KS

5. JOSEPH BRANDT MILBANK, SD

 

AGE 12 BOYS

1. BRYAN BENNETT ELGIN, MN

2. KIRK WALLS ELKHART, KS

3. DEREK WILLEMSSEN BRECKENRIDGE, MN

4. GREGG SANDER GORHAM, KS

5. CODY LANGE HOSKINS, NE

AGE 4 GIRLS

1. KAREN EBY SPOONER, WI

2. BAILEY GRUSSING RUSHMORE, MN

3. MORGAN SCHWARTZ WHITE, SD

4. VALERIE JOHNSON DENISON, IA

5. TARA CONVERSE SUMNER, IA

 

AGE 5 GIRLS

1. KATIE JO SCHOLBROCK HANLONTOWN, IA

2. MAKAYA HENNIGES SUMNER, IA

3.JENNIFER HOFFMAN LINCOLN, NE

4. KRISTA MILLER LITCHFIELD, MN

5. SAMANTHA CASSIDY LONGMONT, CO

 

AGE 6 GIRLS

1. RACHEL KLAMM PRIOR LAKE, MN

2.TAYLOR HEIM LEWISTON, MN

3. HALEY RINGLE FREEMONT, NE

4. DUSTY WATKINS MONTEZUMA, KS

5. ALISHA SUE GRAMS HECTOR, MN

 

AGE 7 GIRLS

1. ABBY STICKELS BIRMINGHAM, IA

2. MEGAN GARDING KIMBALL, MN

3. KERRI KONTNY MASON, WI

4. MADISON McLAUGHLIN WALL, SD

5. EMILEE HAUBNER AUXVASSE, MO

 

AGE 8 GIRLS

1. KIM MILLER LITCHFIELD, MN

2. TERESA FREDRICKSON TYNDALL, SD

3. AMANDA STEINK LUCAS, KS

4. MEGHAN DOWELL MANHATTAN, KS

5. ASHLEY KOCH ORTONVILLE, MN

 

AGE 9 GIRLS

1. KATIE SCHAEFERS MILLER, SD

2. MINDY ANDERS COUNCIL GROVE, KS

3. KARLY FUNK RUSSELL, KS

4. KE ANNA PIECHOWSKI FAIRMOUNT, ND

5. LOUISE WELLENSIEK SYRACUSE, NE

 

AGE 10 GIRLS

1. JESSICA SVIEN PRESCOTT, WI

2. ELIZABETH MEECH FORT SCOTT, KS

3. COURTNEY DAVIS NORTHWOOD, IA

4. BERDINE McDONALD DEERWOOD, MN

5. ABBY ANDERSON MENOKEN, ND

 

AGE 11 GIRLS

1. SAMANTHA HEIM ROSCHESTER, MN

2. TIFFANY WAGNER TURTLE LAKE, WI

3. TIFFANY DRUMMER MANKATO, MN

4. LORIE BARTA FARIBAULT, MN

5. CHELSEY TEASLEY ABILENE, KS

 

AGE 12 GIRLS

1. JOLEEN HOGAN LeCENTER, MN

2. JENNIFER SVOBODA HOWELLS, NE

3. BRITTANY HERMAN MILLER, SD

4. JESSICA SCHWARTZ ROSCOE, MN

5. CANDICE DARLING PENDER, NE

   
                                     
                                     
                           

   
                               
 

INNESOTA

 

back

to

 top

     
         
   

don_oechsle@hotmail.com